Podivuhodný prípad rôznych druhov pánskeho spodného prádla

Spodné prádlo, ten (ne)nápadný kúsok oblečenia, ktorý nás sprevádza už od staroveku. Verili by ste tomu? Kde bolo, tam bolo, predstavte si mužov v nablýskanom rytierskom zbrojení, ktorí údatne bojujú za svoju vlasť. Máte? A čo taký film Gladiátor? Kto by už nevidel Gladiátora.

Áno, keby Russell Crowe žil skutočne v tejto dobe, už vtedy by si pod šaty zvolil ešte jednu vrstvu odevu a nosil tak predchodcu nášho spodného prádla. Spočiatku však malo prádlo predovšetkým chrániť pred tuhou zimou, pri ktorej by sa nejednému z nás rozdrkotali zuby. Postupne začalo plniť už aj hygienickú funkciu a s pribúdajúcimi rokmi sa neustále menil aj jeho tvar a veľkosť, až do podôb, v akých ho poznáme dnes.

 

Vznikali nové druhy, strihy, látky. Ajajáj a že ich ale je.  A vy ich teraz môžete s nami postupne objavovať. Krôčik po krôčiku. Poďte sa ponoriť  do tajov tohto nenápadne nápadného kúska oblečenia, ktoré dokáže divy. A to skutočne. Dokáže z vás vykúzliť Davida Beckhama, dobre tak Davida možno nie, ale dokáže podlomiť nejedno už mierne načaté ženské srdce. Tak poďte do toho páni, aj z vás môžu byť lámači sŕdc. Čestné slovo.

 

Ako sa v tej záplave strihov neutopiť?

Áno, väčšina z vás už asi vie čo vám sedí, cíti sa v tom pohodlne a nemá tak veľký dôvod na zmenu. To samozrejme chápeme a ak ste si tým istí, tak gratulujeme a tlieskame. Ste páni (áno to ste samozrejme aj tak, ale veď... vy viete)! Možno ste však ani netušili, že existuje toľko rôznych aspektov pri výbere pánskeho spodného prádla.

Trenírky, boxerky, slipy... áno, áno, samozrejme všetci poznáme. Ale každý tento druh má ešte svoje ďalšie odlišnosti, z ktorých si môžete zvoliť to svoje, pravé orechové. Pri čítaní nasledujúcich riadkov tak možno zistíte, že by ste mohli vyskúšať aj niečo nové a nehádzať ostatné druhy cez palubu. Veď... posúďte sami.

 

Pánske trenky, teší nás. Dúfame, že si sadneme.

Trenky sú časť spodného prádla, ktorú odborníci považujú z dlhodobého hľadiska nosenia za najzdravšiu. A keďže sa hovorí v zdravom tele zdravý duch, tak trenky dostávajú jednoznačne zelenú. Aspoň za nás. Niektorí by možno namietali, že je to kúsok, ktorý v tejto dobe už chytá prach v skriniach našich otcov a starých otcov. Jednoducho kúsok, ktorý už dávno nie je IN, nie je v móde, nenosí sa. Skrátka je OUT, preč s ním!

Dúfame, že odpustíte, dovolíme si však namietať. Pánske trenky vám vďaka svojmu voľnému strihu zaručia jednoznačne najväčší pocit vzdušnosti a slobody. Zároveň sú pohodlné na nosenie a pokiaľ zvolíte správnu veľkosť, nebudú vás nikde škrtiť ani sa zarezávať.

S tou veľkosťou a dĺžkou to však netreba preháňať, aby ste potom v spodnom prádle nepripomínali skôr dámy, ktoré poznáme z viktoriánskej éry. Viete, myslíme tie s dlhými bielymi akože skoro trenkami. A to fakt nechcete. Je dôležité tiež dbať na šírku nohavíc a pri úzkych džínsoch je lepšie zvoliť obtiahnutejšie spodné prádlo.

trenky_intima

 

Zvoľte boxerky a bude vám hej!

Tentokrát veľmi obľúbená časť pánskeho spodného prádla, ktorá si získala nejedno mužské (áno dámy, samozrejme aj ženské) srdce. Tu si na svoje prídu páni vysokí aj nízki, štíhli aj mohutnejší. Často je však pri tomto strihu lepšie zvoliť širšiu hornú gumu, pretože v takom prípade sa budú boxerky menej zarezávať.

Tento typ sa hodí tiež pod všetky druhy nohavíc, od užších až po voľnejšie. Na svoje si tak prídu páni v oblekoch (à la Alain Delon), ale aj športovejšie typy mužov, obľubujúcich skinny džínsy. Skrátka, dobre vybrané boxerky na telo sadnú ako uliate. Ak teda radi staviate na istotu, nemáte o čom pochybovať.

Možno iba ak... pri boxerkách rozlišujeme dva základné strihy, a to krátkydlhý. Spravidla môže platiť, že dlhšie sú príjemnejšie v zimnom období a kratšie v letnom, avšak sto ľudí, sto chutí. Dlhší tvar boxeriek má tiež tú výhodu, že sa nezhrňuje do hornej oblasti triesel. Je však naozaj len a len na vás, ktorý variant zvolíte.

V každom prípade, boxerky vám zaručia pocit pohodlia. A nech sa pod zem prepadneme ak to tak nebude...

boxerky_intima

 

Slipy – páči, nepáči, páči, nepáči. Páči?

Ak tento článok čítate aj vy milé dámy, či už preto lebo vyberáte spodné prádlo vášmu mužíčkovi, priateľovi, kamarátovi, bratovi a nevieme komu ďalšiemu... Ruku na srdce, aký máte názor na slipy?

Z vlastnej skúsenosti môžeme tvrdiť, že táto časť nie je medzi ženami až taká obľúbená. Možno ste si všimli pánov v slipových plavkách, ktorí na kúpalisku čelia pohľadom mierne rozhorčených žien. Prosíme dámy, skúste zobrať tento kúsok na milosť.

Je to veľmi vhodný variant využiteľný pod úzke nohavice. Páni, ktorí tento kúsok obľubujete, vedzte, že v poslednej dobe sa teší znovu väčšej a väčšej obľube. Je to vraj spôsobené predovšetkým érou davidobeckhamovských a ronaldovských televíznych reklám, ktorí túto časť spodného prádla často propagujú v módnych kampaniach.

Sedia však slipy aj mužom mimo televíznej obrazovky? A teraz, babo raď! Štylisti sa zhodujú, že páni, na ktorých postave tento kúsok vynikne najviac, sú predovšetkým muži nižšej a štíhlejšej postavy.

Tak, ak ste jedným z nich, hor sa do toho! Aj tento strih spodného prádla vás môže milo prekvapiť. Tak zatiaľ... dovidenia v lepších slipových časoch...

slipy_intima - kópia