Zima bude tento rok zabalená do hygge!

Vonku husto sneží, vločky padajú na zamrznuté stromy, ktoré pripomínajú kulisu z Mrázika. Vy sa na to všetko pozeráte z vyhriatej postele, so šálkou horúceho mätového čaju a pritom vám ide obľúbený seriál. To je hygge. Najhyggovatejšie zo všetkých hyggov. Aspoň podľa nás. Každý má však to svoje... čarovné. Čo to však je? Tí, ktorí lietajú na avokádovom obláčiku Instagramu už asi dávno tušia, pod týmto hashtagom sa totiž skrýva celkom 4 192 070 výsledkov. Hygge je všade. Na fotkách, v knihách, v článkoch... predovšetkým je však v tom pocite, v tej posteli, v tom horúcom čaji, v tých vločkách.


Ujo Google, ktorý vie všetko, nám vypľul preklad tohto slova ako útulnosť, pohoda, pokoj... Predstavte si, že cítite vôňu čerstvo vybratého koláča z trúby. Huňatú mäkkú deku, ktorá vás zohrieva a vám je tak krásne teplo. Arómu škoricovo-jablkovej sviečky, ktorá sa rozplýva po byte.


To je to ono... to je hygge. Trošku sentimentu nezaškodí. Veď... idú Vianoce. Sentiment dostáva zelenú. A vlastne... niet viac hygge obdobia než sú Vianoce!

102208363

 

Zazimujte s 3 kvalitnými hygge tipmi


Prešli sme náš e-shop. Odhora až dole. Výsledok tejto trojice je preto zaručený. Na moju dušu. A keď je v stávke duša... to už je vážne.

 

Láska na prvý peeling


Ako to už v tomto období chodí, slnka je menej, na teplomery je často mínus a dní, kedy sa vonku všetci čerti ženia pribúda. Poznáte to, prídete domov z práce a čaj či teplý kúpeľ sú nad zlato zlatúce. Horúca vaňa je jednoznačne hygge. A obzvlášť tá plná peny, vonných olejčekov a zapálených sviečok. A keď to chceme doladiť k dokonalosti, urobíme si dlhý voňavý relaxačný peeling. Tiež tak milujete chuť čerstvej kávy? Predstavte si kávovú arómu zmiešanú s pepermintom, citrusom, čokoládou, melónom... Tomu sa hovorí peelingové nebo, dámy a páni!

o-BODY-SCRUBS-facebook (2)


Kto nemá ponožky so sobom nemôže do hygge


Veď sami viete, ponožiek nikdy nie je dosť. A tie vianočné, tie sú jednoznačne základ hygge. Bez nich v tomto predvianočnom období už ani na krok! Trefou do čierneho budú tie so sobmi, snehuliakmi, stromčekmi a vločkami. A čím teplejšie a hrubšie tým lepšie! Však len skúste... zapáľte sviečku, pustite si vianočný film, nasaďte fusakle a... hygge sa dostaví samé. Tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne... Tak čo... už cítite? Nezabudnite sa pozrieť tiež na naše vianočné darčekové balenia, budú sa hodiť. Ruku na srdce, kto nikdy nedaroval pod stromček ponožky? Tak keď už, nech stoja za to!

15429710811318_1920_960

 

Oblečte sa do hygge


Keď chcete prežívať hygge alebo teda skôr pohodu (sme koniec koncov predsa len na Slovensku), tak sa musíte tiež cítiť pohodlne. Nie nie, obtiahnuté šaty a úzke nohavice pre tentokrát nechajte v skrini. Počkajú tam na nejakú inú príležitosť, na hygge čas však rozhodne ee. Namiesto nich vytiahnite tepláky, mikiny, pohodlné legíny, teplákové súpravy. Skrátka všetko, čo vás nikde netlačí, neškriabe, nesťahuje, neobopína. V mene hygge pohodliu zdar!


Dúfame, že naše tipy vám padli vhod. Hlavne si pamätajte, dlhá zima nemusí byt vôbec depresívna, pokiaľ jej nasadíte teplé ponožky a nalejete za pohár vareného vína.


Tak... jedno červené so škoricou, prosím.